top of page
Фото автораВікторія Лиса

Правда у кадрі

Рекомендації з фестивалю документального кіно Docudays UA


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, що проходив у Києві протягом 31 травня-6 червня (7-9 червня — глядацькі дні), оголосив переможців та переможниць. Цьогорічна концепція «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя» — присвячена обговоренню памʼяті, циклічності історії та відповідальності. 

Сьогодні у КіноКімнаті розбираємо які стрічки представила Україна, та на що ми звернули увагу. 


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

«Фрагменти льоду» 

реж. Марія Стоянова


Фільм «Фрагменти льоду» створений на основі відеокасет батька режисерки — чемпіона фігурного катання. Цей відеощоденник він вів протягом 1986-1994 років, під час гастролей, та коли перебував вдома. Глядач має змогу спостерігати за дорослішанням режисерки, коли на фоні розвалюється СРСР, та відбувається становлення незалежної України. У стрічці яскравий контраст між плівками, знятими за кордоном і домашніми — з сірими стінами, панельними будівлями й тарганами. 


Кінострічка Марії Стоянової отримав Головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА 2024, спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ, приз від журі Спілки кінокритиків України та приз Студентського журі. 


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

«Свідки. Полон вбиває» 

реж. Тетяна Симон та Марина Рощина


Цикл фільмів «Свідки» створений на основі матеріалів команди «Архіву війни», що займається інтервʼю зі свідками воєнних злочинів російської армії. На цьогорічному фестивалі представили нову частину циклу фільмів — присвячена українським військовим, що перебувають та перебували в полоні. У стрічці зібрані свідчення військових, що повернулися, рідних людей полонених та активістів, які активно борються за повернення.


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

«Nice Ladies»

реж. Марія Пономарьова


Стрічка розповідає про харківську 50+ команду з черлідингу, яка готується до виступу на чемпіонаті Європи. Режисерка з командою «Nice Ladies» прагнуть зруйнувати стереотипи щодо жінок старшого віку, та розповісти про труднощі, які прийшли з початком повномасштабного вторгнення. Як жінкам вдається зберегти єдність, дружбу, порозуміння незважаючи на різні досвіди війни та розлуку кордонами. І побудувати сильну команду, що готова змагатися в категорії «25+».


Картина отримала спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА 2024.


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

Все має жити 

реж. Тетяна Дородніцина, Андрій Литвиненко


У центрі картини Анна Куркуріна — спортсменка, «найсильніша жінка світу», зоозахисниця, відкрита лесбійка. Її девіз по життю — «той, хто рятує одне життя, рятує весь світ». Режисери зображають не лише повсякдення Анни, а й її історію: викладання біології у школі, роботу у зоопарку, в притулках для тварин, десятки спроб віднайти дім для безпритульних. І на кожному етапі у жінки був особливий звʼязок із тваринами. З початком повномасштабної війни Анна змушена змінити своє життя та рятувати ще більше поранених і покинутих улюбленців. 


Стрічка відзначена Головним призом конкурсу RIGHTS NOW! 2024 та призом глядацьких симпатій.


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

«Під знаком якоря» 

реж. Тарас Співак


Фільм створений на основі кіноархівів часів розпаду СРСР та перших років незалежності України. Київське вище військово-морське політичне училище — елітний навчальний заклад у місті, де немає доступу до моря. Його курсанти, майбутні політичні працівники флоту, змушені відправитись у штурманський похід. У той же час на місці їхньої альма-матер відкривається університет «Києво-Могилянська академія». У такий спосіб режисер стрічки досліджує складні звʼязки між війною та культурою, між минулим та сучасністю. 


Картина отримала Головний приз конкурсу DOCU/КОРОТКО 2024.


Дизайн: Вовкотруб Дар'я

 

Стежте за оновленнями в Instagram @dekimnata.media

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page